ترکیب فولاد

آهن عنصر پایه در ترکیب فولاد است. وقتی کربن غیر فلز به آهن تا حدود 2.1% اضافه می شود، آلیاژی به نام فولاد تشکیل می شود. هر عنصری که به ترکیب شیمیایی فولاد پایه اضافه می شود، تأثیر خاصی بر روی خواص نهایی و رفتار فولاد در پروسه ساخت می گذارد. این اضافه کردن ها و تغییرات در ترکیب شیمیایی فولاد مسبب ایجاد تنوع بسیار در انواع فولاد و خواص گوناگون فولاد است.

برای مثال، ترکیب شیمیایی مناسب فولاد می تواند باعث ارتقای استحکام و یا چقرمگی فولاد می شود و می توان با عملیات حرارتی کم هزینه به خواص مورد نیاز برای فولاد دست یافت. در کنار عناصر آلیاژی، آنالیز فولادها معمولاً شامل میزان اندکی ناخالصی که در پروسه فولاد سازی به آن اضافه شده است می باشد. به طور کلی، ناخالصی را به حدی پایین نگه می دارند که تأثیری بر خواص فولاد نگذارد.

دسته بندی انواع فولاد در توتال متریا

در نرم افزار توتال متریا، فولادها به دسته بندی های ساختمانی، ضد زنگ، سوپرآلیاژها، فولادهای ابزار، فولادهای مغناطیسی، فولادهای الکتریکی، سیم جوش ها و الکترودها، فولادهای ریختگی، فرو آلیاژها، فولادهای زینتر شده حاصل از متالوژی پودر (Sintered powdered metals) و چدن ها دسته بندی شده است.

جهت توضیحات تکمیلی و امکانات بیشتر به صفحه ما در سایت  Total Materia مراجعه فرمائید. یا با شرکت هاتف با اطلاعات موجود در این صفحه تماس بگیرید.

با استفاده از کلید فلزات و مواد Total Materia می توان به راحتی به خواص مکانیکی، ترکیبات شیمیایی، آلیاژهای معادل و اطلاعات ارزشمند بیشمار دیگری از فلزات دست یافت. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راهنمای تصویری و یا استفاده آزمایشی از بانک اطلاعاتی، بخش های زیر را کلیک نمائید.

www.totalmateria.com/page.aspx?ID=Components&LN=FA
www.totalmateria.com/page.aspx?ID=Library&LN=FA
www.totalmateria.com/page.aspx?ID=HowItHelps&LN=FA