فرومنگنز

فرومنگنز دسته مهمی از فروآلیاژها هستند که به طور گسترده ای در فولاد سازی به کار گرفته می شوند. انواع فرو منگنز با کیفیت عالی و قیمت رقابتی از عالی ترین منابع جهان قابل توسط شرکت هاتف قابل تامین می باشند. با ما تماس بگیرید.

فرو منگنز با کربن بالا

فروآلیاژ فرو مگنز معمولاْ حاوی 76 تا 80 درصد منگنز، 12 تا 15 درصد آهن ، تا 7.5 درصد کربن و تا 1.2 درصد سیلیکون است،که با 2روش قابل تولید می باشد:

در روش اول سنگ معدن بر اساس میزان اسیدیته آن انتخاب می شود به طوری که در پروسه ذوب، 70 تا 80 درصد منگنز در مذاب و 30 تا 42 درصد منگنز در سرباره به دست می آید.

در روش دوم که از سنگ معدن اصلی یا فلاکس استفاده می شود 85 -90 تادرصد فلز را می توان بازیابی کرد و یک سرباره با میزان منگنز پایین تولید میکند که دور ریخته شود. روش اول در هر تن محصول 2 هزار و 400 تا 2 هزار و 800 کیلووات ساعت انرژی برق مصرف می کند در حالی که روش دوم ، انرژی بالاتر مورد نیاز است و2،600 تا 3،100 کیلووات ساعت درهرتن را مصرف می کند.

فرو منگنز کم کربن و کربن متوسط

برای به دست آوردن محصولی با محتوای کم کربن و سیلیکون ، سنگ منگنز ، فلاکس آهک و زغال سنگ در یک کوره ذوب می شوند و یک مذاب غنی از MnO تشکیل می دهند. سپس از این طریق با سیلیکون منگنز یا سیلیکون منگنز کم کربن مخلوط می شوند. سیلیکون موجود در این آلیاژ سبب کاهش MnO  به Mn  شده  و خود اکسید شده و به سرباره می رود.

روش دیگر تولید سیلیکو منگنز با کربن متوسط شامل تصفیه فرومنگنز مذاب با کربن بالا با دمش اکسیژن است. این روش کربن را اکسید می کند تا اینکه مقدار آن در فلز کمتر از 1.5 درصد برسد.