نماینده QForm3d در ایران

شکل دهی فلزات همیشه پروسه ای همراه با سعی و خطا بوده است. وجود یک نرم افزار شبیه سازی قوی در مورد شکل دهی فلزات، می تواند در کاهش هزینه های گزاف پرت مواد اولیه و اصلاح مکرر قالب بسیار مؤثر باشد. در همین راستا شرکت هاتف تک نیکنام ایران با اخذ نمایندگی شرکت بین المللی Qform3d دارنده بزرگترین نرم افزار شبیه سازی دنیا در زمینه شبیه سازی شکل دهی مواد اقدام به فروش، اموزش و پشتیبانی این نرم افزار در ایران کرده است.

مهمترین مزایای استفاده از Qform3d:

  • کاهش زمان تولید
  • از بین بردن عیوب در تولید محصولات شکل دهی مواد
  • افزایش کیفیت و بهبود خواص محصولات تولیدی
  • کاهش مصرف مواد
  • عدم نیاز به استفاده از قالب تست
  • کاهش زمان طراحی محصول و پروسه تولید و بالا رفتن بهره وری

شکل دهی فلزات جنرال

فورج میل لنگ

Qform VX نرم افزار مهندسی حرفه ای است که برای شبیه سازی، آنالیز و بهینه سازی پروسه های شکل دهی فلزات است که بالاترین قابلیت اعتماد را دارد. این نرم افزار تمامی نیازهای شبیه سازی پروسه فورجینگ را برای شرکت های کوچک و بزرگ و تحقیقات دانشگاهی براورده می کند. Qform تمامی زنجیره تکنولوژیکی و آنالیز پروسه ها را در اختیار می گذارد.

پروفایل اکستروژن
Qform Extrusion تنها نرم افزار شبیه سازی اکستروژن است که سیلان مواد را همراه با تغییر فرم و تغییر دما شباکستروژنیه سازی کرده و پیچش سطح قالب را نیز در نظر می گیرد. به
خصوص در نواحی تحت تنش در هنگام شبیه سازی سیلان مواد از حفرات قالب.
اکستروژن کیوفرم با همراهی نرم افزار QExDD ما، پکیج طراحی قالب کامل و بی نظیری را در بحث های طراحی و شبیه سازی ارائه می دهد.

شکل دهی سرد
Qform Cold Forming این امکان را برای بهینه سازی سیلان مواد، کاهش نیرو و پلاستیسیته کامل است. کاربرد بی نظیر این نرم افزار در طراحی قالب های مرکب در Qform است که امکان بهینه سازی قالب های مرکب قبل از اعمال تنش و با به کارگیری آلیاژهای سخت را امکان پذیر می سازد. QForm همچنین امکان تغییر شکل الاستیک را در محاسبات و ارتقای مدل طراحی شکل دهی سردامکان پذیر می سازد.

نورد رینگ و نورد چرخ
Qform Ring Rolling نرم افزاری تخصصی برای شبیه سازی پروسه های نورد رینگ و چرخ است. نرم افزار طوری بهینه شده است که داده ها را از الگوریتم های جدید ابزار های نورد می گیرد و به طرز محسوسی ورودی های نرم افزار را برای شبیه سازی ساده می کند. محاسبات منحصر به فرد نرم افزار امکان پیش بینی سریع و دقیق تغییر فرم شمش یا تغییر فرم سطح مقطع را می دهد.

عملیات حرارتی
Qform Heat treatment به منظور پیشبینی خواص از قبیل سختی، تنش نهایی، ترکیب فازها، وضعیت تنش و جزئیات شکل تنش ارائه می دهد. نرم افزار Qform این امکان را می دهد که تخمین تنش های حرارتی و پیچش های حین
گرم کردن و سر کردن را انجام دهد. این نرم افزار همچنین امکان پیش بینی امکان ایجاد ترک و شکل نهایی قطعه حین پروژه فورج را به شما می دهد.

طراحی قالب اکستروژن

Qform Extrusion Die Designer (QExDD) سیستمی اتوماتیک برای طراحی سه بعدی قالب، مندرل و سایر ملزومات اکستروژن آلومینیوم (قالب و پروفیل ها) می باشد. این سیستم به شما در تهیه و طراحی یک مدل مرحله به مرحله با به کارگیری پارامترهای طراحی قالب را به شما می دهد. کاربر امکان کنترل پروسه طراحی با مشخص کردن هندسه و ابعاد بیسیک مدل را خواهد داشت.

طراحی قالب اکستروژن

PROCESSES
Closed die forging
Ring and wheel rolling
Cross wedge rolling,
shape and transverse rolling
Cross-roll piercing
Open die forging
Profile extrusion
Cold forming
Hydroforming
Flow forming
Radial forging
Orbital forging
Heat treatment
Microstructure prediction
Multiple billet deformation
Bulk forming of sheet meta